Ara
Close this search box.

Cilt ve Karaciğer Fonksiyonu

Cilt ve Karaciğer Fonksiyonu

İnsanlar yüzlerindeki lekeler gibi istenmeyen unsurları makyaj veya pudrayla kapatabilir; ancak minimum kozmetik kullanarak parlak ve ferah bir cilde sahip olmayı herkes tercih edecektir.

Cilt esasen vücudun iç durumunu gösterir. Ana sebep, bilhassa karaciğer sorunları çözülmemişse, ünlü markaların pahalı ürünleri ve mikro-dermabrazyon gibi güncel tedavi yöntemleri bile kalıcı çözüm sağlayamaz. Aslına bakıldığında, karaciğer cilt sağlığında kilit öneme sahiptir.

Karaciğer işlevini özel kılan nedir?

Karaciğer vücuttaki en önemli detoksifiyan organdır. Vücudunuz hava, su ve gıdalardan gelen çok çeşitli toksinlere maruz kalır. Bu toksinler vücuttan atılmazsa, hastalıklar ortaya çıkar. Karaciğer esasen besleyicileri arıtır ve bunları zararlı maddelerden ayırır.

Sağlıklı bir karaciğer zehirli maddeleri besleyici olanlardan ayırır; böylece vücut bunları idrar ve terleme yoluyla dışarı atabilir. Karaciğer düzgün çalışmazsa ciltte akne, komedon, sivilce ve makül oluşur. Karaciğerin bir diğer önemli işlevi, lipitleri parçalamak ve bunları başka bileşiklere dönüştürmektir. Karaciğer vücuttaki en büyük bezdir. En iyi bilinen işlevi, toksinlerle dolu bir dünyada çöp toplayıcı görevi yapmasıdır. Doğru takviyeler karaciğer genel işlevini en iyi hale getirmekle kalmaz, organın kendi metabolizmasını da destekler.

 

İlgili ürünler:

 

Cilt Bakım Yağı

Nodibet

Nodibet