Ara
Close this search box.
Rejuline Yenilikleri
Rejuline Cilt Bakımı Temeli:

İnsanlar yüzlerindeki lekeler gibi istenmeyen unsurları makyaj veya pudrayla kapatabilir; ancak minimum kozmetik kullanarak parlak ve ferah bir cilde sahip olmayı herkes tercih edecektir.

Cilt esasen vücudun iç durumunu görmek için bir penceredir. Başka bir deyişle, cilt bozukluklarının temel sebebi, özellikle de “karaciğer sorunu” giderilmemişse, ünlü markaların pahalı ürünleri bile kalıcı çözüm sağlayamaz. Aslına bakıldığında, karaciğer cilt sağlığında “kilit öneme” sahiptir. Sağlıklı bir karaciğer zehirli maddeleri besleyici olanlardan ayırır; böylece vücut bunları idrar ve terleme yoluyla dışarı atabilir. Karaciğer düzgün çalışmazsa ciltte akne, komedon, sivilce ve makül oluşur. Ayrıca cilt berrak, parlak ve pürüzsüz olmaz. Bahsedilen etki, karaciğer ile cilt arasındaki ilişkiyi düzeltir. Karaciğerin bir diğer önemli işlevi, lipitleri parçalamak ve bunları başka bileşiklere dönüştürmektir.

Örneğin, karaciğerde toksin biriktiğinde fazladan yük biner; sonuçta lipitleri parçalayamaz ve bunları başka bileşiklere dönüştüremez. Bu sebeple ciltte ve özellikle saçlarda kepek oluşur.

Cilt bakım yağı formülü:

Böyle bir ürün yaratma fikri, kimyasal bileşikleri formül dışında bırakarak bir cilt bakım ürünü sunma fırsatı anlamına geliyordu.

Tüm cilt bakım krem ve losyonları emülsifiye edici, koyultucu, koruyucu ve güzel kokulu kimyasal bileşiklerden oluşur. Bu kimyasal bileşikleri kullanmadaki amaç formülü stabil hale getirmektir, ancak ürünün uygulanması sırasında hepsi cilt tarafından emilecektir. Formül içindeki kimyasal bileşik miktarı %10 ila %30 aralığındadır.

Su + Yağ + Kimyasal Stabilizörler + Aktif Bileşenler + Koruyucular + Güzel Kokular + Sıcaklık (70oC’ye kadar) = Krem (veya losyon)

Nodibet formülü:

Tüm hücreler harekete geçmek ve vücut içindeki görevlerini yerine getirmek için enerjiye ihtiyaç duyar. Enerji ise hücrelerin sitoplazmasındaki glikoz metabolizmasından gelir; dolayısıyla metabolizma, hücreleri canlı tutmaktaki en önemli etmendir. Metabolizma seviyesindeki bir düşüş, elbette, hücrelerin işlev bozukluğundan kaynaklı hastalıklara yol açabilir. Rejuline® Teorisine göre, “Metabolizmadaki Düşüş” tüm organlarda ve dokularda meydana gelebilir; bu nedenle, “bir organ veya doku kendi başına “diyabetik” olabilir! Rejuline® Teorisi uyarına, kronik hastalığı olan çoğu insanda görülen ilaç direncinin sebebi yukarıda bahsedilen olgudur ve bu yüzden diyabetik kişiler ilaçları diğer gruplara (diyabetik olmayanlara) göre daha yüksek dozlarda almaktadır. Rejuline® bu akıl yürütmeye dayanarak, “Metabolizma yetmezliğinden” kaynaklanan çeşitli kronik sorunlara çözüm sunmaktadır.

Yaşam Tahterevallisi

Günümüz insan bilimi, vücuttaki metabolizma hızının düşüş sebeplerini ve bağışıklık sistemini kesin olarak açıklayamıyor. Rejuline teorisi, metabolizmanın ve bağışıklık sisteminin gücünün azalmasının iki sebebi olduğunu belirtiyor:

A) İç sebepler:

1) “Tiroit disfonksiyonu” gibi hormonal bozukluklar

2) Yaş; yaşın ilerlemesi metabolizma hızını yavaşlatır; metabolizma hızı düştükçe de yaş ilerler! Dolayısıyla, vücudunun metabolizma hızını artıran kişi daha güçlü bir bağışıklık sistemi ile kendini daha enerjik ve daha genç hisseder!

B) Dış sebepler:

Rejuline teorisine göre, vücut metabolizmasının düşüşündeki temel sebeplerden biri elektromanyetik dalgalardır. Teknolojik gelişim tüm dünyada elektromanyetik dalgalarda artışa sebep olmuştur ve bu dalgaların metabolizma üzerindeki etkileri sebebiyle tüm dünyada kronik hastalık yaygınlığı artmaktadır.

Kronik hastalık:

Rejuline® metabolizmadaki düşüşün yorgunluk, kronik kabızlık, kronik yorgunluğu sebep olduğu depresyon ve obezite, hareketsizlik, diyabetik ilaç kullanımına karşın kronik hiperglisemi (II. tip diyabet), yüksek kan kolesterolü seviyeleri, karaciğer yağlanması, bacaklarda şişme, gün içinde aşırı uyuklama (iş saatleri dahil), böbrek işlevi düşüklüğü, konsantrasyon düşüşü, nöropati (ayak ağrısı) gibi çok sayıda kronik sorunun sebebidir.

Diyabet:

Sebebi vücuttaki metabolizma eksikliğidir. NODIBET metabolizmayı yeniden eski haline getirir, vücudun ilaçlara verdiği cevabı iyileştirir, kan şekerini düzenlemeye yardımcı olur ve nöropatik ağrıları dindirir.

Kabızlık:

Sebep, bağırsak hücrelerinde metabolizmanın azalmasıdır! NODIBET metabolizmayı eski haline getirir, yaşam kalitesini yükseltir, laksatifleri azaltır. Daha rahat hissedin! Sizi diyet yapmaktan kurtarır, hemoroidi önler.

Kronik Yorgunluk:

Bunun sebebi, kas hücrelerindeki metabolizma kusuru ve kaslardaki enerji çıktısındaki düşüştür! NODIBET metabolizmayı eski haline getirir, yaşam kalitesini yükseltir! Ferah, rahat hissetmenizi ve daha aktif olmanızı sağlar! Gündüz uyku halinden kurtarır.

Yüksek Kan Kolesterol Seviyesi:

Sebebi karaciğer hücrelerindeki metabolizma düşüşüdür. NODIBET metabolizmayı eski haline getirir, yaşam kalitenizi yükseltir, daha hafif hissetmenizi, daha az ilaç almanızı ve daha iyi bir kan dolaşımına sahip olmanızı sağlar! Gündüz uyku halinden kurtarır.

Gündüz Aşırı Uyku Hali:

Sebebi karaciğer fonksiyonudur! Metabolizması bozulmuştur. NODIBET metabolizmayı eski haline getirir, ferah ve rahat hissetmenizi sağlar, konsantrasyonunuzu yükseltir ve daha reaktif olmanızı sağlar! Gündüz uyku halinden kurtarır.

Hemoroit:

Bağırsak hücrelerindeki metabolizma düşüşünden kaynaklanır. NODIBET metabolizmayı eski haline getirir, yaşam kalitenizi yükseltir ve daha rahat hissetmenizi sağlar! Sizi diyet yapmaktan kurtarır.

Karaciğer yağlanması:

Sebebi karaciğer hücrelerinin metabolizma hızındaki düşüştür. NODIBET metabolizmayı eski haline getirir, yaşam kalitenizi yükseltir, spor yaparken daha hafif ve daha rahat hissetmenizi sağlar! Kan lipidini düşürür! Gündüz uyku halinden kurtarır.