Ara
Close this search box.

Erik Çekirdeği Yağı ve Cilt

Erik Çekirdeği Yağı ve Cilt

Erik tohumu yağı veya erik çekirdeği yağı olarak da bilinen erik yağı, Fransız Ente Eriğinin çekirdeklerinden ya da tohumlarından soğuk sıkım tekniği ile çıkarılan saf bir yağdır.

Bu zengin yağ, cildi nemlendiren, yapışık olmayan ipeksi bir his verir. Erik çekirdeği yağı egzotik ve zengin bir yağdır; cilde mükemmel nüfuz eder ve rahatsız edici yapışkan bir his bırakmaz. Cildin parlak ve sağlıklı olmasında kilit rol oynayan ve cildi zararlı serbest radikallerden koruyan güçlü antioksidan görevi gören temel yağ asitlerini çokça içerdiğinden, son derece besleyicidir. Ayrıca cildin yaşlanmasını önlerken cildi onarmaya yardımcı olur;  cildin genç ve parlak görünmesini sağlar.

Lokal olarak uygulandığında, erik çekirdeği yağının yumuşatıcı özelliği cildin dökülmesini ve nemlenmesini sağlar, cilt nemini korur, kuru cilt lekeleri bertaraf edilir ve gül hastalığı, sedef ve egzama gibi enflamatuvar sorunlar giderilir.

Erik çekirdeği yağı hızla emilir ve yağlı cilt tiplerinin kullanımına uygun çok ince bir dokuya sahiptir. Dokusu ve yaşlandırmayı önleyici özelliği sayesinde, erik çekirdeği yağı cildi genç ve parlak tutmak için idealdir.

Omega-6 ve oleik asit açısından zengin olan erik çekirdeği yağı, cildin nemlendirilmesi ve beslenmesine yardımcı olurken, yağ içeriğindeki A ve E vitaminleri deri hücrelerinin yenilenmesini ve kollajen üretimini artırarak ince çizgilerin ve kırışıkların azaltılmasına yardımcı olur.

Oksidasyon serbest radikaller açığa çıkarabilen, dolayısıyla deri hücrelerine zarar verebilecek zincirleme reaksiyonlara sebebiyet verebilen bir kimyasal reaksiyondur. Tokoferoller veya E vitamini gibi antioksidanlar bu zincirleme reaksiyonları sona erdirir.

 

 

İlgili ürünler:

 

Cilt Bakım Yağı