Ara
Close this search box.

Karpuz Çekirdeği Yağı ve Cilt

Karpuz Çekirdeği Yağı ve Cilt

Karpuz çekirdeği yağı aynı zamanda Ootanga yağı ve Kalahari yağı olarak da bilinir. Afrika’da karpuz çekirdekleri içerdikleri son derece besleyici yağdan dolayı değerlidir.

Çekirdekler geleneksel yolla meyveden ayrılır ve dışarıda güneş altında kurutulur. Kurutulduktan sonra, faydalı yağın çıkartılması için sıkılırlar. Karpuz çekirdeği yağı Omega 6 ve Omega 9 temel yağ asitleri bakımından müthiş zengindir, bu da onu çok besleyici bir yağ haline getirir. Karpuz çekirdeği yağı ayrıca son derece sağaltıcıdır ve hasarlı, tahriş olmuş cildin onarımına yardımcı olur. Karpuz çekirdeği yağı hafif kurumaya yatkın olduğundan, yağlı ciltler için idealdir.

Koyu halkaları giderir!

Karpuz çekirdeği yağı göz etrafındaki koyu halka ve morlukları azaltmada ve gidermede müthiş etkilidir. Ciddi miktarda, halkaların giderilmesinde kritik öneme sahip olan, E vitamini içerir.
E vitamini güçlü bir antioksidandır; serbest radikal zararlarıyla savaşarak ve bölgede kan dolaşımını sağlayarak koyu halkaların giderilmesine katkıda bulunur.

Detoksifiyan!

Araştırmalara göre bu yağın lokal ya da içten kullanımı, gözenekleri açmak ve karaciğer işlevlerini harekete geçirmek yoluyla cildi detoksifiye etmektedir. Karpuz genel olarak detoks işlemi için müthiştir; dolayısıyla aynı etkiyi cildinizde de göstermeleri son derece mantıklıdır. Cilde uygulandığında, kirleri çıkararak ve cildi içeriden temizleyecek şekilde çalışır.

Yaşlanma önleyici!

Fenol bileşikleri, lisopen ve karotenoid gibi çok sayıda antioksidan içeren bu yağ, kırışık görünümünü ve cilt lekelerini azaltmaya yardımcı olur.

Karpuz çekirdeği yağı omega yağ asitleri bakımından zengindir; bu özelliği onu yaşlanma karşıtı etken bir madde haline getirir. Geceleri düzenli kullanımı kırışıkların ve ince çizgilerin azaltılmasına yardımcı olurken, cildin derinine de nüfuz ederek daha genç bir parıltı sağlar.

Antienflamatuvar!

Karpuz çekirdeği yağını sedef, gül hastalığı, egzama veya akne lekeleri gibi iltihaplı bölgelere uygulamak, tahrişi azaltır ve iltihaba neden olan enfeksiyonun tedavi edilmesine yardımcı olur.

 

İlgili ürünler:

 

Cilt Bakım Yağı