Ara
Close this search box.
Cilt Bakım Yağı

Rejuline Cilt Bakım Yağı koruyucu içermez ve tamamen doğaldır; Yaşlanmayı önleyici, Nemlendirici ve Rahatlatıcı özellikleriyle cilt üzerinde müthiş etki ve yarar sağlar. Bu benzersiz yağ hızlıca emilerek yapışkan bir his bırakmaz. Bu formül her cilt için uygundur! Karpuz çekirdeği yağı, hindistancevizi yağı, erik çekirdeği yağı sayesinde cilde faydalıdır. Ayrıca melez zambak özü yağı ciltte harika ve latif bir zambak kokusu bırakır. Formül omega 3, 6, 9, yağ asitleri ve E vitamini bakımından zengindir; böylece cildin beslenmesinde büyük iyileşme sağlar. Bu ürünün kendine has bir avantajı daha var! İçeriği tırnaklar üzerinde besleyici etkiye sahiptir.

Rejuline cilt bakım yağı sunuşu

Cilt ve Karaciğer

İnsanlar yüzlerindeki lekeler gibi istenmeyen unsurları makyaj veya pudrayla kapatabilir; ancak minimum kozmetik kullanarak parlak ve ferah bir cilde sahip olmayı herkes tercih edecektir.

Cilt esasen vücudun iç durumunu görmek için bir penceredir. Başka bir deyişle, cilt bozukluklarının temel sebebi, özellikle de “karaciğer sorunu” giderilmemişse, ünlü markaların pahalı ürünleri bile kalıcı çözüm sağlayamaz. Aslına bakıldığında, karaciğer cilt sağlığında “kilit öneme” sahiptir. Sağlıklı bir karaciğer zehirli maddeleri besleyici olanlardan ayırır; böylece vücut bunları idrar ve terleme yoluyla dışarı atabilir. Karaciğer düzgün çalışmazsa ciltte akne, komedon, sivilce ve makül oluşur. Ayrıca cilt berrak, parlak ve pürüzsüz olmaz. Bahsedilen etki, karaciğer ile cilt arasındaki ilişkiyi düzeltir. Karaciğerin bir diğer önemli işlevi, lipitleri parçalamak ve bunları başka bileşiklere dönüştürmektir.

Örneğin, karaciğerde toksin biriktiğinde fazladan yük biner; sonuçta lipitleri parçalayamaz ve bunları başka bileşiklere dönüştüremez. Bu sebeple ciltte ve özellikle saçlarda kepek oluşur.

Karaciğer disfonksiyonları

İngilizce karaciğer anlamına gelen “liver” sözcüğü, yaşam manasındaki “live” kelimesinden türetilmiştir; yani bu organ temel olarak vücudun hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğu şeyleri hazırlar! Karaciğer sağlığı yaşamımızı, özellikle bağışıklık sistemimizi garanti altına alır. Cilt sağlığı ve hissiyatı gibi beden özelliklerini de etkiler.
Günümüz dünyasında karaciğer her zamankinden daha çok çalışmak zorundadır ve tüm dünyada karaciğer sorunlarının arttığı gözlenmektedir. Bütün dünyada her 10 kişiden biri karaciğer işlev bozukluğu yaşamaktadır.

Karaciğer disfonksiyonunun ana sebeplerinden biri, karaciğer hücrelerindeki metabolizmanın çökmesidir. Metabolizma, farklı organlardaki hücreleri hayatta tutmak adına en önemli rolü oynadığından, metabolizmadaki çöküş veya düşüş genç ve yaşlı bireylerde kaçınılmaz olarak aşağıdaki rahatsızlıklara yol açar:

A) Bağışıklık Sisteminin Zayıflaması:  Bağışıklık sistemi virüslere ve bakterilere karşı savaşmaktan sorumlu olduğu için, sistemin zayıflaması enfeksiyon riskini arttırır.

B) Kronik Hastalıklar: Diyabet, hipertansiyon, hiperkolesterol, karaciğer yağlanması, kabızlık, hemoroid. Yaş ilerledikçe, metabolizma seviyesindeki düşüşün vücut hücrelerindeki işlev bozukluğundan dolayı çok sayıda kronik hastalığa yol açması muhtemeldir.

C) Cilt Rahatsızlıkları: Ciltte akne, komedon, sivilce ve makül, sertlik, özellikle göz kapağında koyuluk, klinik teşhis ve sebep olmaksızın kaşınma, tırnak bozuklukları, kırışıklık

D) Fazla kiloya bağlı bozukluklar: Pre-diyabetik durum, obezite, gündüz uyku hali, kronik yorgunluk.

Nodibet’in Faydaları

Cilt bakımı için üstün kaliteli tamamlayıcı, metabolizmayı hızlandıran yenilikçi formül; karaciğeri, böbrekleri, bağırsağı, kasları ve bezleri harekete geçirmeye yardımcı olur. Ürün esasen kronik hastalıklar için etkili ve yararlıdır.

Nodibet, üretim ve dolum sırasında herhangi ısıl işlemden geçirilmemiş benzersiz soğuk sıkma yağ (25 C’de hazırlanır) içeriğiyle, metabolizmayı iyileştiren sert jel biçimindeki ilk akışkan kapsüldür.

Dozaj şeklinin avantajları: Daha hızlı ve kolay emilir. Dozaj miktarları daha kolay kontrol edilebilir ve genellikle yutulması daha kolaydır.

Öz yağları gibi kırılgan içeriklere zarar verebilecek oksidasyon süreci (toz şeklindeki kapsüllerde görülür) riskini giderir.  

Rejuline Cilt Bakım Protokolü (RSCP)

Protokol, Nodibet kapsüllerinin günlük olarak Rejuline Cilt Bakım Yağı ile birlikte kullanımından oluşur.
Rejuline ciltle birlikte karaciğeri de koruyabilirsek, ciltte yüksek bir kaliteye ulaşabileceğimize ve onu farklı rahatsızlıklardan koruyabileceğimize inanır. Rejuline cilt bakımı protokolü